Доброго часу доби Вам, шановний читачу.
Сьогодні ми продовжимо розмову про другу і третю підгрупи екологічних знаків, розміщених на упаковках товарів. Це завершення теми, розпочатої в статтях "Екологічні знаки на упаковках товарів (I частина)" і "Екологічні знаки на упаковках товарів (II частина)".
Спекотний літній день ... Ви з друзями, з сім'єю. А навкруги – природа, краса! Ось лісок, лужок, озеро або річка. Бігають і кричать від захоплення діти та дорослі. Одні від стрибалок і наздоганялок, інші від волейболу та футболу. Бризки і вереск на воді: змішалися дитячі, і жіночі голоси. Водне поло, стрибки у воду з рук друзів, що стоять на мулистому дні і намагаються підкинути тебе якнайвище ... Хтось стрибнув у воду «на щучку», а приводнився на живіт і виринув немов жаба з витріщеними очима і відповідними відчуттями, під дружний регіт оточуючих товаришів, і повторив цей трюк ще раз «на біс». Хтось поплив за віднесеним хвилею м'ячиком і «наздогнав» його вже на тому березі. Хтось, надівши маску і ласти, уявивши себе Жаком Кусто, ганявся за рибкою, але зіткнувся, чомусь, з чиїмись ногами, які там, над водою, голосно заволали від переляку, вилаялися і з бризками опустили все тіло на спину безпечному дайверу.
Радість, веселощі, азарт, відпочинок ... А який же відпочинок без застілля? Ну, звичайно ж! Всі набігалися, наскакалися, втомилися. З'явилася імпровізована скатертина на галявині, соки, напої (корисні та спиртні :)), овочі-фрукти, шашлики ... Одним словом - «поляна».
І, звичайно ж, звичайно ж - пластиковий посуд. Виделки, ложки, тарілки, стаканчики, і навіть ножі. Ну, природно, не тягти ж із собою столове срібло і фарфор. А що природно - те не соромно (что естественно – то не безобразно), говорить народна мудрість. Але не все золото, що блищить - апелює до неї інша мудрість. Ось Вам і конфлікт на голому місці.
А вся суть конфлікту в тому, що не у всякий пластик можна наливати або накладати що заманеться. Наприклад - гаряче або алкоголь. І вже, звичайно ж, не слід самому намагатися його утилізувати, використовуючи як паливо для багаття або як «добриво» для грунту.
Нижче наводиться таблиця, яка допоможе Вам, шановний читачу, розставити крапки над «і» та підвищити Ваші знання в області визначення значень екологічних знаків, які інформують про екологічно чисті методи виробництва і переробки продукції та тари, і розібратися в тому, який же пластиковий посуд краще купувати.
Але перед цим хочеться коротко нагадати про три підгрупах екологічних знаків, які свідчать:
- Про екологічно чисті методи виробництва та переробки продукції та тари;
- Про те, що продукція екологічно чиста та безпечна для природи, здоров’я і життя споживачів, їх майна;
- Про небезпеку для оточуючого середовища.
2. Знаки, що інформують про екологічно чисті методи виробництва і переробки продукції і тари.
3. Знаки, що попереджають про небезпеку для навколишнього середовища.
Знак |
Назва |
Коментар |
«Небезпечно для моря» |
Застосовується при морських перевезеннях речовин, небезпечних для флори і фауни. |
|
«Небезпечно для навколишнього середовища» |
Речовини, небезпечні для навколишнього середовища або частини навколишнього середовища, наприклад - водних організмів. |
І, під кінець, як вже у нас заведено, розглянемо кілька знаків на реальних товарах. Для цього виберемо «Засіб для унітазу Denk Mit 1л», «Дезодорант чоловічий гелевий Old Spice Кіліманджаро 70мл» і «Засіб від плісняви Savo 500мл».
На зворотній стороні цих продуктів Ви, шановний читачу, побачите тепер вже відомі Вам з цієї статті екологічні значки.
Так, на «Засобі для унітазу Denk Mit 1л» намальований перекреслений контейнер, який звіщає про особливість утилізації продукції та забороняє викидати її в звичайний сміттєвий бак, так як вона завдає шкоди навколишньому середовищу.
На «Дезодоранті чоловічому гелевому Old Spice Кіліманджаро 70мл» намальовані відразу кілька значків з теми що нас цікавить:
1. Знак «Не смітити!», який рекомендує викидати використаний товар в урну;
2. Трикутник «Замкнутого циклу» з цифрою 5 всередині і двома буквами РР під ним, що інформує про те, що упаковка зроблена з поліпропілену;
3. Чимось схожий на інь-янь знак «Der Grune Punkt» (Зелена точка), який означає, що товар і його упаковка призначені для збору або вторинної переробки.
А на «Засобі від плісняви Savo 500мл» поруч з маленьким знаком «Не смітити!» розміщений великий знак, де в помаранчевому квадратику зображена дуже мертва риба під дуже мертвим деревом. І означає весь цей «пейзаж», що продукт небезпечний для навколишнього середовища і є токсичним для водних організмів.
Який жах! Невже не купувати? Парадокс, але за такий похмурим значком ховається дуже корисний і ефективний в господарстві засіб. Просто потрібно вміти з ним правильно поводитись.
Читаючи інші статті на сайті «Хмарка», Ви також зможете ознайомитися з цікавою і корисною для Вас інформацією.
На цьому все. Сподіваюся, шановний читачу, тепер Ви знаєте, який пластиковий посуд краще купувати і чим його краще наповнювати, а також, що не слід викидати в воду.
«Роби добро і кидай його в воду. Воно не пропаде - добром до тебе повернеться.» – говорив герой мультфільму « Ух ти, риба яка розмовляє!» («Ух ты, говорящая рыба!»).
Отож, кидайте в воду добро, а пластикові вироби краще здавайте на переробку.
Вдалих Вам покупок екологічно чистих товарів.
Коментарі (0): Екологічні знаки на упаковках товарів (III частина).