Сім'я чи кар'єра?

Сім'я чи кар'єра?Споконвіків в суспільстві складалось безліч стереотипів. Для їх усталення знадобився не один рік, і не одне століття. І, мабуть, стереотипне мислення є однією з найяскравіших особливостей суспільних мас. Адже саме воно визначило, що в дитинстві хлопчики мають гратись машинками, а дівчатка – ляльками, що платтячка і спіднички – це одяг для дівчаток, а штаненята – переважно для хлопчиків, що лазити по деревах – то справа суто чоловіча, а тому вихованим дівчаткам не личить такого робити. Ще змалечку ось це стереотипне бачення речей, подій і понять закладається в наші голови батьками, оточенням та ЗМІ.

Та це ще не все... Якщо в дитячі роки усе обмежується лише одягом та іграми, то в юності стереотипами «окутані» вже більш серйозні життєві поняття, які, за своєю суттю, справляють важливий вплив на формування людської свідомості та особистості відповідно. Найпростішим прикладом, що приходить в голову, є гендерне розмежування професій. Хто визначив, що жінка-пожежник чи жінка-електрик – то явище паранормальне? Або ж жінка в декретній відпустці – норма, а чоловік, що її бере і доглядає дітей – то вже викликає здивування. Ну і до сьогодення досить усталеним стереотипом залишався той факт, що жінка не повинна працювати, бо її життєве призначення – це створення домашнього затишку і чистоти, ну і плюс діти, а забезпечення фінансового достатку брав на себе чоловік.Ви обираєте кар'єрний ріст?

У зв'язку зі стрімким розвитком феміністичних ідей цей стереотип вже не є настільки цілісним. Але практично кожна жінка у своєму житті стикається з таким життєво важливим питанням, як « Що обрати: стрімкий розвиток своєї кар'єри чи сімейну ідилію?». А відповідь на нього є завжди індивідуальною. Кожна сфера життя є по-своєму особливою, наділена певними приємними і не дуже моментами, кожній властиві свої перемоги і поразки.

Жінка, яка надає перевагу кар'єрі, буде незалежною ні від кого, успішною, можливо, навіть досить відомою в своїх колах. Проте вона має багато шансів так і не створити в подальшому своєї сім'ї, адже з самого ранку і до пізньої ночі буде заклопотаною робочими питаннями та проблемами, та й думками буде лише з нею. І де ж вона знайде ту хвилинку, щоб подумати про сім'ю, чи кілька годин, щоб побути з коханим чоловіком, або ж навіть цілий день, який зможе присвятити лише дітям?

Чи, можливо, Ваш вибір - щаслива сім'я?З іншого боку, обираючи наявність повноцінної сім'ї з усіма їй властивими атрибутами (власною оселею, чоловіком, дітьми, домашніми тваринками і т.д.), жінка втрачає свій шанс на самореалізацію. Усі творчі бажання, ідеї та задуми так і залишаються лише в її голові чи десь на вкритих пилом паперах в шухляді, яким не судилось бути реалізованими. Звичайно, що жінка усвідомлює і відчуває, що в цьому житті вона відбулась як мама та дружина, але не як професіонал своєї справи. І то надзвичайно пригнічує.

Найкращий варіант – поєднання обох сфер життя. Та не усім це вдається. Адже навіть найпримітивніші математичні розрахунки покажуть, що на чомусь все таки доведеться акцентувати свою увагу, а інші справи тоді залишаються в меншості. 24 години – 8 годин (на повноцінний сон). Залишається 16. З урахуванням стандартного 8-годинного робочого дня, обідньої перерви, часу який вам необхідний, щоб зібратись, приїхати роботу і потім повернутись додому, ви витрачаєте на це щоденно більше 11 годин. Залишається лише 5 годин, а іноді навіть менше. І за ці лічені 5 годин ви повинні виконати усі домашні справи, доглянути себе, дітей, чоловіка, домашніх улюбленців, усім приділити час і увагу. Задайте собі питання, наскільки це реально?

Думка автора. Досить важкий вибір, і, мабуть, лише будучи в такій ситуації, я зможу його зробити. Але одне знаю точно, що мені не хотілося б коротати холодні зимові вечори з ТБ або келихом вина в руці та зустрічати свята наодинці...

Джерело: https://hmarka.ua/

Коментарі (1): Сім'я чи кар'єра?

Лана 14 жовтня 2011, 23:10

У кожного в житті настає період, коли кар`єра відходить на другий план, зрештою кожна жінка прагне реалізувати себе як матір і дружину, тому потрібно вміти поєднувати ці дві життєві сфери, а для цього потрібно вміти вчасно розставити для себе життєві пріоритети...

Залишити відгук

Ваше ім'я

Ваш E-mail

Коментар

Інші статті
  • Жінка - до і після весілля…

    Кого хоче бачити біля себе чоловік – дружину-коханку? А може дружину-домогосподарку? Чи матір своїх дітей?

  • Скільки коштує праця домогосподарки? 250 тисяч на місяць!

    У цій статті мені хотілося б оцінити, скільки коштує жіноча праця. Такі турботи, як тримати в чистоті будинок, турбуватися про харчування всієї родини, виховувати дітей і просвіщати їх, звичайно є ...

  • Як доглядати за одягом для новонароджених

    Догляд за дитячим одягом для новонароджених істотно відрізняється від вимог до догляду за одягом для дорослих. Для дорослих головне значення має зовнішній вигляд одягу, для малюків - в першу чергу ...