Трикотаж завжди був у моді, але останнім часом все більшої популярності набувають речі хендмейд, зроблені своїми руками. Рукодільниці взялися за інструменти, дістали записи з бабусиними секретами, додали креативу, і вийшло вдосталь унікальних виробів. Але тепер постає питання: як правильно зберігати і доглядати за цими творами мистецтва, щоб довго радіти їх красі?
Зберігання
На відміну від звичайних тканинних суконь і костюмів, в'язані речі не можна розвішувати на вішаки у гардеробі. Щоб уникнути розтягування зберігайте їх складеними на полицях шафи. Але й не притискайте сильно, щоб вони не втратили свою форму і об'єм.
Якщо згодом на вашому в'язаному платті з'явились катишки, ні в якому разі не обривайте їх, з'являється ризик зіпсувати річ, зробивши дірку. Скористайтеся спеціальними пристосуваннями для м'якого видалення кошлатання.
Періть в'язані речі в теплій або прохолодній воді, гаряча сприяє усадці і зміні структури. Застосовуйте тільки спеціальні делікатні засоби (для мохеру і ангори - яєчний шампунь) для ефективного прання.
Пральною машиною рекомендується користуватися лише для тих виробів, де дозволяє це зробити маркування, інші періть руками. І навіть при ручному пранні потрібно акуратно стискати речі, терти не можна. До речі, після закінчення прання не викручуйте, а ніжно злегка відіжміть руками і загорніть у рушник, потім розгорніть і розправте.
В останнє полоскання додайте трохи оцту, а для ангорки - гліцерину. Сушити слід розкладеними на підлозі або на будь-яких інших горизонтальних поверхнях. Не розвішуйте на мотузках, щоб не зіпсувати виріб.
Для видалення плям зробіть концентрований розчин для прання, нанесіть його на плями, потім виперіть як завжди.
Вироби з ангорки і мохеру відразу після того, як вони висохнуть, загорніть в пакет і на 2 години покладіть в морозилку. Вони знову стануть пухнастими та приємними для тіла.
Дерев'яні гудзики перед пранням обмотайте фольгою або харчовою плівкою, вони не намокнуть і не потемніють. А для поліпшення роботи блискавки натріть її милом.
На петлі для гудзиків з внутрішнього боку нанесіть безбарвний лак, вони не витягнуться і прослужать набагато довше. Узори з рельєфом не відпарюйте праскою, зберігайте їх красу.
Дотримуючись цих правил, ви рятуєте унікальну красу вязаних виробів. Це трохи складніше, ніж сучасний догляд в пральній машині, але ця праця виправдана. Адже скільки заздрісних поглядів ви зловите на собі, проходячи по вулиці в приголомшливому модній трикотажній сукню або светрі з норвезьким візерунком.
Коментарі (0): Догляд за трикотажем і в'язаними виробами