Доброї пори доби, шановний читачу.
Сьогодні поговоримо про експлуатаційні знаки, які є підгрупою інформаційних знаків.
Часто Вам доводиться стикатися з товарами, придбаними в магазині або купленими по інтернету з безліччю написів і нікому не потрібних значків, які в поспіху ставляться кудись, за звичаєм, щоб було зручно потім ними скористатися. Навіть якщо це досі нам невідомі товари, то все одно - за звичаєм, щоб зручно ... ну, як завжди.
Думаю, хоча б раз у житті, Вам доводилося прати, використовуючи якийсь рідкий засіб для прання. Пам'ятаєте знамениту фразу з мультфільму радянських часів про хом'яка і ховрашка «был жаркий солнечный день...»? (хто пам'ятає, той оцінить :) )
Так ось, в один з таких спекотних сонячних днів Ви закидуєте у пральну машину білизну, з нагрітого підвіконня берете пляшечку рідкого засобу для прання, повільно, з посмішкою на обличчі від почуття виконуваного обов’язку, відкручує кришечку, перевертаєте і ...., і ...., ну і ж!
І нічого звідти не виливається. Може закінчилося? Та ні, судячи з ваги, майже повна пляшка. У подиві заглядаєте всередину і акуратно надавлюєте. Але до шийки пляшки підходить не рідина, а якась гелевидна консистенція з дивним запахом. І якраз на цьому місці в голову приходить думка почитати, а що ж на упаковці написано і подивитися ті «нікому не потрібні» значки.
Знайшовши вже «потрібний значок» і розшифрувавши його значення, вживаючи всілякі ласкаві слова в бік того, хто поставив на сонце, спеку і на світло цю пляшечку, викидаєте її в сміття.
І, раптом, широко відкривши очі, піднявши брови і прикривши рот долонею, з жахом згадуєте що це Ви, так-так, саме Ви є тим, хто позбавив сім'ї чистого одягу, гарного настрою, засобу для прання і деякої кількості грошей. І все тому, що поставили в поспіху «щось, кудись, за звичаєм», не прочитавши, не подумавши, не довідавшись.
"Вік живи - вік учись" - говорить народна мудрість. Вже тепер-то Ви знаєте, вже тепер-то Ви думаєте.
Щось я відволікся. Так повернемося ж до «наших баранів», які називаються експлуатаційними знаками і входять в сім'ю інформаційних знаків,які докладніше розглядаються в інших наших статтях.
Експлутаційні знаки - це маркування, що вказує на способи поводження з товаром і з упаковкою, на способи догляду за товаром, способи її зберігання та використання. Деякі маніпуляційні знаки в наш час переходять у розряд експлуатаційних, і зображуються вже не тільки на контейнерах і посилках, але і на коробочках і баночках.
Нижче наводиться таблиця, в якій розглядаються конкретні експлуатаційні знаки, їх назви і розшифровка їхнього значення.
Є ще одна група експлуатаційних знаків, невідображена в цій таблиці, яка використовуються на текстильних виробах. Але вона заслуговує на докладніший розгляд в окремій статті.
Для прикладу візьмемо баночку з написом «Бальзам для сухого і фарбованого волосся Infinity 1200мл». Повертаємо навколо осі до виявлення наступної картинки.
Далі тикаємо пальчиком в конкретний знак і шукаємо його аналог в нашій таблиці. Що ж можна сказати про наш товар у світлі розглянутої вище теми?
- Його треба берегти від сонячних променів і нагрівання щоб уникнути погіршення або втрати якості;
- Упаковку потрібно викидати в звичайну урну;
- Термін придатності товару після відкриття упаковки не перевищує 12 місяців;
- Нетто продукту (маса без упаковки) або, в нашому випадку, об'єм - 1200 мілілітрів;
- Нетто в рідких унціях становить 40,58. 40,58 × 30 = 1217,4 мл.
- Товар потрібно зберігати і експлуатувати при температурі від 5 до 30 градусів.
Як Ви помітили, на нашій баночці є ще й інші знаки. Але про них буде розказано в наступних статтях. Думаю, що отримана інформація допоможе Вам визначитися у поводженні з тими товарами і упаковками, які у Вас вже є, і з тими, що будуть придбані в майбутньому.
Бажаю побільше приємних покупок і правильного їх зберігання та використання.
Коментарі (0): Експлуатаційні знаки